KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11808062
nr 1180 8062
Yngve Bäck
(1904-1990), Finland
Oljemålning, Flicka på gärdesgård. Signerad, daterad 1943. Olja på duk, 98x79 cm
Yngve Bäck, finländsk målare född 1904, död 1990.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 30 april 2018
kl 18:43:58
30/4 18:33:56
30/4 18:35:29